AVENE – ANTIROUGEURS SPF 30 CREME 40 ML

1.540 ден

Нема на залиха

Емулзија за нормална до комбинирана кожа склона кон црвенила. 

Нема на залиха

Шифра: 1431188 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Емулзија за нормална до комбинирана кожа склона кон црвенила. 

Емулзија за нормална до комбинирана кожа, и кожа склона кон црвенило (проследено со чувство на топлина и непријатност). Дексран сулфат е компонентата одговорна за анти ефектот на кремата, а маслото од понгамија ја зачувува рамнотежата на кожната бариера.Лесна и нелеплива текстура.