AVENE – TOLERANCE CONTROL RECOVERY CREAM 40ML

1.800 ден

1 на залиха

Смирувачки, обновувачки крем за реактивна кожа. Смирува и контролира хиперреактивност. Наменета за деца и возрасни, нанесете на лице, врат и околу очи.

1 на залиха

Шифра: 1435844 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Смирувачки, обновувачки крем за реактивна кожа. Смирува и контролира хиперреактивност. Наменета за деца и возрасни, нанесете на лице, врат и околу очи. 

За реактивна, нетолерантна и кожа склона кон алергии. Одговара на нормална до комбинирана кожа. Моментално смирува црвенило, затегнатост, печкање и чувство на топлина. Ја обновува кожната бариера и хидрира. Ја контролира и намалува хиперреактивноста на кожата.

Иновација – постбиотичка активна состојка D-Sensinose – патентирана постбиотичка активна состојка добиена од термална изворска вода. Ја смирува кожата и ја враќа удобноста. Термалната вода природно ја смирува и омекнува кожата.

Формула тестирана на кожа склона на алергии, 98% од состојките се од природно потекло.

Не содржи конзерванси и парфеми.

Нанесете наутро и навечер на лицето и вратот и на подрачјето околу очите. Само за надворешна употреба.