BIODERMA – PHOTODERM COVER TOUCH SPF50+ 40ML

1.310 ден

1 на залиха

Крем со висока заштита за комбинирана до мрсна кожа

1 на залиха

Опис

Крем со висока заштита за комбинирана до мрсна кожа

Иновација за комбинирана до мрсна кожа и кожа склона кон акни, со долготрајна покривност: текстура со максимална покриеност која и овозможува на кожата слободно да дише без да предизвика појава на нови неправилности (акни) благодарение на високата концентрација на минерални пигменти. Заштита од УВА/УВБ со 100% минерални филтри. Овозможува мат ефект до 8 часа. Содржи SUN ACTIVE DEFENSE патент, внатреклеточна биолошка заштита, кој ја стимулира природната одбрана на кожата против штетните ефекти на сончевото зрачење. Тестирано под дерматолошки надзор. Одлична подносливост. Некомедогено. Фотостабилно. Отпорно на високи температури и влажност.

Употреба: Нанесете рамномерно на лицето и вратот, 20 минути пред изложување на сонце. Постапката да се повторува неколку пати во текот на денот, посебно после капење, бришење на кожата или физичка активност. За возрасни.