BIODERMA – HYDRABIO CREME 40ML

924 ден

Истекува за:
ден.
час.
мин.
сек.

3 на залиха

Богат крем за сува и многу сува кожа

3 на залиха

Шифра: 1429627 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Богат крем за сува и многу сува кожа

Интензивно и долготрајно ја хидрира кожата благодарение на патентираниот биолошки Aquagenium™ комплекс и ја подобрува природната сјајност. Витамин ПП ја зајакнува  кожата и намалува пропустливоста. Екстрактот од семки од јаболка ја стимулира активноста на аквапорините (водени канали) , а витаминот Е ја штити кожата од оксидативен стрес и превенира стареење. Хранлива и кремаста текстура со лесен и освежувачки мирис. Одлична подлога за шминкa.

Употреба: Се нанесува на лицето и вратот наутро и/ или навечер после чистење на лицето.