BIODERMA – HYDRABIO GEL-CREAM 40ML

1.186 ден

3 на залиха

Лесна хидратантна нега за нормална и комбинирана кожа.

3 на залиха

Шифра: 1423653 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Лесна хидратантна нега за нормална и комбинирана кожа.

Интензивно и долготрајно ја хидрира кожата благодарение на патентираниот биолошки Aquagenium™ комплекс и ја подобрува природната сјајност. Витамин ПП ја зајакнува кожата и намалува пропустливоста. Екстрактот од семки од јаболка ја стимулира активноста на аквапорините (водени канали), а витаминот Е ја штити кожата од оксидативен стрес и превенира предвремено стареење. Освежувачки гел крем. Одлична подлога за шминкa

Употреба: Се нанесува на лицето и вратот наутро и/ или навечер после чистење на лицето.