BIODERMA – HYDRABIO PERFECTEUR SPF30+ 40ML

1.225 ден

2 на залиха

Совршена хидратантна нега за сјајна кожа

2 на залиха

Шифра: 1429630 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Совршена хидратантна нега за сјајна кожа

Патентираниот биолошки комплекс Aquagenium™ интензивно и долготрајно хидрира, и го подобрува тенот на кожата. Просветлувачки комплекс кој ја подобрува природната сјајност. Заштитата од УВА и УВБ зрачење делува антиоксидативно и превенира фото-стареење. Кожата ја враќа својата природна хидратација и радијантност, долгорочно. Одлична подлога за шминка.

Употреба: Се нанесува на лицето и вратот наутро после чистење на лицето.