BIODERMA HYDRABIO SERUM 40ML

1.175 ден

3 на залиха

Интензивен концентрат.

3 на залиха

Шифра: 1423357 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Интензивен концентрат.

Длабинска хидратација за ефект на свежина и моментална сјајност. Се препорачува за интензивна хидратација на дехидрирана кожа. Благодарение на патентираниот биолошки Aquagenium™ комплекс, стимулира производство на аквапорини (водени канали) кои ја задржуваат водата и со тоа го одржува нејзиниот природен баланс. Мазна и екстра-свежа текстура. Некомедогено. За сите типови на кожа.

Употреба: Се нанесува на лицето и вратот наутро и/ или навечер после чистење на лицето.