BIODERMA PHOTODERM AKN MAT SPF30 40ML

1.150 ден

3 на залиха

Крем за заштита од сонце за кожа склона кон акни 

3 на залиха

Шифра: 1429631 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Крем за заштита од сонце за кожа склона кон акни 

Ексклузивна фотозаштита со двојно дејство. Превенира појава на акни и неправилности со помош на Fluidactiv™ патентот кој биолошки го регулира квалитетот на себумот. Овозможува оптимална УВА/УВБ заштита од сончевата радијација и ја активира природната одбрана на кожата, штити од ризик на оштетување на клетката и се бори против знаците на предвремено стареење на кожата:  SUN ACTIVE DEFENSE патент. Долготраен мат ефект. Не остава мрсни ниту бели траги. Безбојно после апликација. Фотостабилно.

Употреба: Нанесете неколкупати во текот на денот пред изложување на сонце. Повторете ја постапката, особено после пливање, триење или спорт.