BIODERMA – PHOTODERM AR SPF50+ 30ML

1.140 ден

4 на залиха

Крема за заштита од сонце за кожа склона кон црвенила

4 на залиха

Шифра: 1432330 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Крема за заштита од сонце за кожа склона кон црвенила

За чувствителна и реактивна кожа склона кон: интензивно моментално црвенило, перманентно (постојано) црвенило, купероза и мали видливи капилари. Го намалува и превенира црвенилото: Rosactiv™ патент. Ја активира природната одбрана на кожата, штити од ризик на оштетување на клетката и се бори против знаците на предвремено стареење на кожата: SUN ACTIVE DEFENSE патент. Природната боја го воедначува тенот. Без мирис. Водоотпорно. Фотостабилно. Некомедогено.

Употреба: Неколку пати дневно, при изложување на сонце. Нанесете во доловна количина рамномерно. Повторете ја постапката почесто, особено после пливање, триење или спорт.