BIODERMA – PHOTODERM CREME SPF50+ 40ML

1.119 ден

1 на залиха

Многу висока заштита на сонце за нормална до сува кожа.

1 на залиха

Шифра: 1434542 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Многу висока заштита на сонце за нормална до сува кожа.

Соодветно за чувствителна кожа. Висока УВА/УВБ заштита од штетното дејство на сонцето. Ја активира природната одбрана на кожата,штити од ризик на оштетување на клетката и се бори против знаците на предвремено стареење на кожата:  SUN ACTIVE DEFENSE патент.

Превенира фотостареење, хидрира. Водоотпорно. Без парфем. Нeкомедогено. Мазна, кремаста текстура, не остава бели траги, без мрсен ефект.

Употреба: Неколку пати дневно, при изложување на сонце. Нанесете во доловна количина рамномерно. Повторете ја постапката почесто, особено после пливање, триење или спорт.