BIODERMA – PHOTODERM M GOLDEN SPF50+ 40ML

1.150 ден

2 на залиха

ТОНИРАН ГЕЛ-КРЕМ СО МАТ ЕФЕКТ 

2 на залиха

Шифра: 1435034 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

ТОНИРАН ГЕЛ-КРЕМ СО МАТ ЕФЕКТ 

Висока покривна моќ, го воедначува тенот, спречува појава на пигментирани дамки благодарение на глабридин во состав

Висока заштита од UVA/UVB зрачење и видлива сина светлина

Употреба:Се нанесува рамномерно, на претходно исчистена кожа , 20 минути пред изложување на сонце , постапката се повторува неколку пати во текот на денот, особено после капење, бришење или физички активности