BIODERMA – PHOTODERM SPF50+ SPRAY 200ML

1.235 ден

Нема на залиха

Многу висока заштита на сонце за лице и тело.

Нема на залиха

Шифра: 1432793 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Многу висока заштита на сонце за лице и тело.

Овозможува многу висока УВА/УВБ заштита од штетното дејство на сонцето (изгореници, сончева нетолерантност итн.). Ги активира природните одбранбени механизми на кожата и обезбедува двојна заштита со помош на Cellular Bioprotection™ патентот.

Водоотпорно. Мазна текстура. Безбојно после апликација и не остава мрсни и бели траги. Без парфем. Без октокрилен. Фотостабилно. Некомедогено. За бебиња над 12 месеци, деца и возрасни.

Употреба: Неколку пати дневно, при изложување на сонце. Нанесете во доволни количини рамномерно. Повторете ја постапката почесто, особено после пливање, триење или спортување.