BIODERMA – PIGMENTBIO NIGHT RENEWER 50ML

2.045 ден

3 на залиха

Регенеративна ноќна нега за рамнонерно светол тен

3 на залиха

Шифра: 1427907 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Регенеративна ноќна нега за рамнонерно светол тен

Pigmentbio Night renewer го карактеризира LUMIREVEAL технологија, инспирирана од водечките третмани кои ги користат дерматолозите со што се враќа природната радијантност на тенот на кожата. Помага да се намали производството на меланин и ја поттикнува обновата на клетките за корективен и превениран избелувачки ефект. Оваа нега содржи активни состојки кои го стимулираат создавањето на колаген за помазна кожа наутро. Свежа и лесна текстура. Одлична  толерантност. Тестирано под медицинска и дерматолошка контрола. Миризлива формула. Некомедогено. Возрасни.

Употреба: Нанесете навечер на лицето и вратот по чистење со Pigmentbio H20 или Pigmentbio foaming cream. Може да се користи самостојно или после Pigmentbio C-Concentrate.