BIODERMA – SEBIUM GLOBAL COVER 30ML

1.210 ден

Нема на залиха

Интензивен прочистувачки крем за лице со покривна моќ. 

Нема на залиха

Шифра: 1430007 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Интензивен прочистувачки крем за лице со покривна моќ. 

Неурамнотеженоста во составот на себумот, како извор на проблеми кај кожа која е склона да создава акни, митисери, инфламаторни акни. Оваа тонирана крема делува на причината на проблемите со акни, благодарение на Seborestore технологијата. Оваа технологија го ребалансира составот на себумот, трајно ја враќа природната заштина функција и превенира настанување на нови неправилности. Ги препокрива и отстранува постоечките неправилности на кожата и дава природен изглед и овозможува 12 часовен матирачки ефект. Зелениот коректор го неутрализира црвенилото. Флуидната текстура на кремата дава пријатно чувство на кожата во текот на целиот ден.