BIODERMA – SEBIUM H2O 250ML

752 ден

Истекува за:
ден.
час.
мин.
сек.

4 на залиха

Прочистувачка мицеларна вода

4 на залиха

Шифра: 1424273 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Прочистувачка мицеларна вода

Чисти и отстранува шминка, не ја суши кожата. Ја регулира продукцијата на себумот. Ефикасно чистење со дополнителна хидратација. Благодарение на Fluidactiv® комплексот спречува појава на неправилности, биолошки го регулира квалитетот на себумот и спречува запушување на порите. Збогатена со прочистувачки агенси, цинк глуконат и бакар сулфат, Sébium H20 ја чисти кожата и спречува прекумерно лачење на себум. Без алкохол.

Употреба: Наутро и/или навечер, секојдневно. Со помош на тупфер исчистете го лицето и зоната околу очите. Не се измива.