BIODERMA – SEBIUM KERATO + 30ML

1.055 ден

5 на залиха

Гел-крем против неправилности на кожа со висока толерантност

5 на залиха

Шифра: 1433518 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Гел-крем против неправилности на кожа со висока толерантност

Видливо ефикасен во третман на акни, митисери и флеки од акни уште од вториот ден на употреба. Комбинација од кератолитички активни супстанции (салицилна киселина + естер од малична киселина) кои овозможуваат висока ефикасност и висока толеранција на кожата. Заштитниот патент FLUIDACTIV™ биолошки  го нормализира квалитетот на себумот и спречува појава на акни, немасна, нелеплива текстура, 8 часа хидратација.

Употреба: нанесете наутро и/или навечер на сува, исчистена кожа. Нанесете на цело лице или само на проблематичните регии. Употребете при првите знаци на појава на акни.

Добра основа за шминка. Во случај на изложување на сонце, нанесете соодветна фотозаштита. За возрасни и адолесценти.