BIODERMA – SEBIUM PORE REFINER 30ML

1.019 ден

2 на залиха

Корективен третман кој ги намалува порите и го изедначува тенот

2 на залиха

Шифра: 1429634 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Корективен третман кој ги намалува порите и го изедначува тенот

Агарната киселина ги намалува порите и нивната видливост. Салицилната киселина, присутна во многу мали количини, придонесува да се подобри текстурата на кожата. Fluidactiv™ патентот долготрајно го регулира лачењето и квалитетот на себумот. Соодветна подлога за шминка.

Употреба: Наутро и/или навечер, самостојно или во комбинација со третман, пред хидратантниот крем за комбинирана или мрсна кожа. На цело лице или само на Т-зоната.