BIODERMA – SEBIUM SENSITIVE CREAM 30ML

1.081 ден

4 на залиха

Крема за чувствителна кожа склона кон неправилности и акни

4 на залиха

Шифра: 1423137 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Крема за чувствителна кожа склона кон неправилности и акни

Ја смирува кожата која е под локална кератолитичка терапија. Ги отстранува лезиите со акни и црвенилото. Делува анти-инфламаторно и хидрира во тек на 12ч. Без кератолитичко дејство. Соодветна подлога за шминка.

Употреба: Нанесете еднаш или двапати на ден на претходно исчистено лице со Sébium Gel moussant или Sébium H2O.