BIODERMA – SENSIBIO AR BB CREAM SPF30 40ML

1.323 ден

3 на залиха

Тонирам крем против црвенило.

3 на залиха

Шифра: 1433766 Категории: , Ознаки: , , , ,

Опис

Тонирам крем против црвенило.

Го намалува интензитетот и превенира појава на црвенилo на кожата. Хидрира, смирува, го воедначува тенот и ја штити кожата од УВ зраци. Во неговиот состав екслузивниот иновативен Rosactiv™ патент директно делува на васкуларниот ендотелен фактор, еден од главните фактори одговорни за дилатација и ослабнување на капиларите на кожата, кои предизвикуваат црвенило. Природниот D.A.F. комплекс го зголемува прагот на толеранција на кожата.

Ја јакне функцијата на кожната бариера поради хидратирачките и обновувачки состојки. Го олеснува чувството на нелагодност и топлина со помош на дерматолошките смирувачки активни состојки. Штити од УВ зраци кои можат да го влошат црвенилото: инкапсулирани УВ филтри СПФ 30/ УВА 17.