BIODERMA – SENSIBIO AR CREAM 40ML

892 ден

Истекува за:
ден.
час.
мин.
сек.

2 на залиха

Ултра- смирувачка нега која биолошки  намалува и превенира црвенило.

2 на залиха

Шифра: 1423459 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Ултра- смирувачка нега која биолошки  намалува и превенира црвенило.

Го намалува интензитетот и превенира појава на црвенилo на кожата. Моментално смирува, хидрира и штити. Во неговиот состав екслузивниот иновативен Rosactiv™ патент директно делува на васкуларниот ендотелен фактор, еден од главните фактори одговорни за дилатација и ослабнување на капиларите на кожата, кои предизвикуваат црвенило. Природниот D.A.F. комплекс го зголемува прагот на толеранција на кожата. Погоден и како подлога за шминка.

Употреба: Нанесете секојдневно, наутро и/или навечер на претходно исчистено лице.