BIODERMA – SENSIBIO DEFENSIVE 40ML

1.030 ден

3 на залиха

Смирувачки крем за чувствителна нормална до комбинирана кожа

3 на залиха

Шифра: 1432278 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Смирувачки крем за чувствителна нормална до комбинирана кожа

Развиен да ја зајакне способноста за самоодбрана на чувствителната и иритирана кожа, предизвикана од секојдневните фактори на животната средина, благодарение на заштитниот патент DEFENSIVE TECHNOLOGY. Моментално ја смирува кожата, хидрира 12 часа. Одлична подлога за шминка.

Употреба: Наутро и/или навечер на претходно исчистено лице.