BIODERMA – SENSIBIO DEFENSIVE RICH CREAM 40ML

1.052 ден

3 на залиха

Смирувачки крем за чувствителна сува кожа

3 на залиха

Шифра: 1432277 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Смирувачки крем за чувствителна сува кожа

Развиен да ја зајакне способноста за самоодбрана на чувствителната и иритирана кожа, предизвикана од секојдневните фактори на животната средина, благодарение на заштитниот патент DEFENSIVE TECHNOLOGY. Моментално ја смирува кожата, ја храни и хидрира кожата 12 часа. Одлична подлога за шминка.

Употреба: Наутро и/или навечер на претходно исчистено лице.