BIODERMA – SENSIBIO DS+ CREME 40ML

855 ден

5 на залиха

Смирувачка, прочистувачка нега за кожа склона кон црвенила и сквами

5 на залиха

Шифра: 1424443 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Смирувачка, прочистувачка нега за кожа склона кон црвенила и сквами

Намалува пролиферација на габата Malassezia, иритант кој ја влошува состојбата на кожа склона кон црвенило, перутење и себороичен дерматит. Смирувачките агенси (енолаксон) и емолиентите (кокосово масло), ја смируваат иритацијата, го намалуваат црвенилото и перутењето (локализирано околу вегите, носот, брадата и челото). Природниот D.A.F. комплекс го зголемува прагот на толеранција на кожата.

Употреба: Нанесете секојдневно,наутро и/или навечер на претходно исчистено лице.