BIODERMA – SENSIBIO DS+ GEL 200ML

1.050 ден

3 на залиха

Смирувачки, прочистувачки гел за миење

3 на залиха

Шифра: 1430008 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Смирувачки, прочистувачки гел за миење

Нежно чисти и прочистува и го намалува создавањето на сквами. Помага во спречување на развојот на габата Malassezia, иритант кој ја влошува состојбата на кожа склона кон црвенило, перутење и себороичен дерматит.

Употреба: Нанесете на влажна кожа, исчитете го лицето, а потоа исплакнете темелно. Избегнувајте контакт со очите. Во комбинација со Sensibio DS+ кремот ги елиминира лушпите и го смирува црвенило.