BIODERMA SENSIBIO EYE 15ML

750 ден

1 на залиха

Нега за чувствителна кожа во подрачјето околу очите

1 на залиха

Шифра: 1426872 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Нега за чувствителна кожа во подрачјето околу очите

Ова лесна хидратантна нега овозможува деконгестија на деликатната регија околу очите, ја намалува потеченоста и ги измазнува фините линии со нејзините строго селектирани активни состојки. Веднаш, кожата околу очите е смирена, хидрирана, заштитена, и станува отпорна на надворешни влијанија благодарение на патентираниот комплекс Toléridine®. Особено погодна за чувствителни очи. Без мирис. Без конзерванси. Хипоалергено.

Употреба: Нанесете еднаш до двапати дневно.