CARROTEN OMEGA CARE TAN I PROTECT OIL SPF20

560 ден

Нема на залиха

OMEGA CARE МАСЛО ЗА СОНЧАЊЕ СПФ20  125МЛ

Нема на залиха

Шифра: 1432777 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

OMEGA CARE МАСЛО ЗА СОНЧАЊЕ СПФ20  125МЛ

Средна заштита за помалко темна кожа толерантна на сонце

Со напреден заштите систем на УВ баланс и широк спектар на УВА/УВБ филтри кои штита од сончеви изгореници и предвремено стареење на кожата

Со омега (3,6,7,9) масни киселини кои што ја подобруваат природната одбрана на кожата

Со масла од кокос,орев и сончогледово масло за забрзано потемнување.Екстрат од календула и хризантема за смирување на кожата

Употреба:Нанесете пред изложување на сонце како и после капење