CARROTEN SENSICARE FACE CREAM SPF50+ 50ML

610 ден

3 на залиха

SENSICARE КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СПФ50+ 50МЛ

3 на залиха

Опис

SENSICARE КРЕМА ЗА ЛИЦЕ СПФ50+ 50МЛ

Заштитната крема за лице ефикасно ја штити кожата од најширокиот спектар на сончевото зрачење

Напредната формула збогатена со SUN COMFORT технологија,ја заштитува чувствителната кожа од појава на непријатности и иритации предизвикани од изложеноста на сонце

Со SUPREME LIGHT ТЕХНОЛОГИЈА:систем за заштита од 4 нивоа(UVB+UVA+VL+IRA) ја штити кожата од широк спектар на сите штетни сончеви зраци кои се одговорни за предвременото стареење и други оштетувања на кожата

Употреба:Нанесете обилно и рамномерно на лицето,вратот и деколтето пред изложување на сонце