CeraVe – BLEMISH CONTROL CLEANSER 236ml

925 ден

2 на залиха

Гел за чистење на кожа склона кон неправилности.

2 на залиха

Шифра: 1434362 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Гел за чистење на кожа склона кон неправилности.

Ги отпушува порите, ги отстранува неправилностите и вишокот маснотии, притоа ја одржува заштитна бариера на кожата. Со 3 есенцијални церамиди, салицилна киселина и ниацинамид. ТЕХНОЛОГИЈА НА АПСОРПЦИЈА МАСТИ.
УПАТСТВО: Користете два пати на ден. Добро протресете. Масирајте го производот за чистење на влажна кожа. Исплакнете. Погоден за кожа склона кон неправилности. Избегнувајте контакт со очите. Ако дојде до контакт, исплакнете темелно со вода. Да се чува на ладно и суво место. БЕЗ МИРИС | НЕКОМЕДОГЕН | НЕИСУШУВАЧКИ.