CeraVe – DAILY MOISTURISING LOTION 236ml

910 ден

3 на залиха

Хидратантен лосион.

3 на залиха

Опис

Хидратантен лосион.

За сува до многу сува кожа. Хидрира и помага во обновување на заштитната бариера на кожата на лицето и телото. Содржи 3 есенцијални церамиди и хијалуронска киселина. НЕКОМЕДОГЕНО. БЕЗ МИРИС. ХИПОАЛЕРГЕНО.
Начин на употреба: нежно нанесете на кожата. Погодно за деца и возрасни. Не нанесувајте на пределот околу очите. Ако дојде до контакт, темелно исплакнете со вода.