CeraVe HYDRATING CREAM-TO-FOAR CLEANSER 236ml

1.080 ден

3 на залиха

Хидратантна кремасто-пенеста емулзија за чистење на лице.

3 на залиха

Шифра: 1434370 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Хидратантна кремасто-пенеста емулзија за чистење на лице.

За нормална до сува кожа. Чисти, хидрира и отстранува шминка без нарушување на заштитната бариера на кожата. Со 3 есенцијални церамиди, амино киселини и хијалуронска киселина. ОТСТРАНУВА ШМИНКА. БЕЗ МИРИС | НЕЖНА ЗА КОЖАТА | НЕУТРАЛНА рН.
Упатство за употреба: Масирајте го производот на влажна кожа. Добро исплакнете. Избегнувате директен контакт со очите. Ако дојде до контакт, темелно исплакнете со вода. MVE технологија. Контролирано ослободување за целодневна хидратација. Амино киселини. Тие помагаат во привлекување и задржување на водата на кожата.