CeraVe – HYDRATING OIL CLEANSER 236ml

993 ден

Нема на залиха

Хидратантно масло за чистење на лице и тело.

Нема на залиха

Шифра: 1434371 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Хидратантно масло за чистење на лице и тело.

За нормална до екстремно сува кожа. Погодно за бебиња и кожа склона кон атопија. Чисти, хидрира и смирува без нарушување на бариерата на кожата. Содржи 3 есенцијални церамиди, триглицериди и сквалан. БЕЗ ПАРФЕМИ | НЕКОМЕДОГЕНО | БЕЗ ЧУВСТВО НА МАСНОТИИ.
УПОТРЕБА: Втријте го хидратантното масло на влажна кожа. Исплакнете. Погодно и за возрасни и за бебиња. Погодно е и за луѓе со кожа склона кон атопија. Избегнувајте контакт со очи. Во случај на контакт со очи, обилно исплакнете со вода.