CeraVe – SA SMOOTHING CREAM 340g

1.395 ден

3 на залиха

Крема за измазнување на сува и груба кожа.

3 на залиха

Шифра: 1434379 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Крема за измазнување на сува и груба кожа.

Ја ексфолира грубата кожа и ја прави помека и помазна, а истовремено го подобрува обновувањето на бариерата на кожата.
Со 3 есенцијални церамиди, уреа и салицилна киселина. Развиена со дерматолозите, формула која ја прави кожата помека со
3 есенцијални церамиди, уреа, ЛХA и салицилна киселина истовремено ја хидрира и ексфолира грубата кожа и подобрува
обновување на заштитната бариера.
Употреба: Нанесете онолку често колку што е потребно. Избегнувајте го пределот околу очите. Во случај на контакт со очите, веднаш исплакнете темелно со вода.
БЕЗ МИРИС | НЕКОМЕДОГЕНА | ХИПОАЛЕРГЕНА.