CURAPROX CS KIDS ULTRA SOFT

320 ден

Нема на залиха

Четка за заби за деца на возраст 4 – 12 години со ултра меки влакна.

Нема на залиха

Шифра: 1430317 Категорија: Ознака:

Опис

Четка за заби Curaprox CS Kids – за Вашите деца. Оваа четка сигурно ќе им се допадне на сите деца на возраст од 4 до 12 години – но ќе им се допадне и на нивните запчиња. На главата имаат 5.500 супер меки и тенки CUREN® влакна кои го претвораат четкањето во незаборавна утринска и вечерна забава. Нежните влакна темелно го отстрануваат забниот плак, без да ги оштети нежните детски непца.

Достапни се во шест привлечни бои, и ергономска осумаголна дршка специјално дизајнирана за малите детски рачиња и за незаменливо чувство на чистота. Сето тоа досадното четкање на заби го претвора во забавна рутина.

Само за децата: идеална дршка за малите детски рачиња и мала компактна глава за лесен пристап до тешко достапните места во устата. Ниту едно забче нема да остане неисчистено благодарение на 5.500 CUREN® влакна. Му кажуваме збогум на кариесот, а добредојде на здравите заби и непца.

  • Наменета е за деца од 4 до 12 годишна возраст
  •  Во шест омилени бои
  •  Осумаголна дршка за малите и големите детски рачиња
  •  5.500 ултра меки и тенки CUREN® влакна (со дијаметар од 0.09 mm)
  •  Неверојатна ефикасност: благодарение на 5.500 CUREN® влакна кои формираат компактна, нежна и многу ефикасна површина за четкање
  •  Досадното четкање на заби го претвораат во вистинска забава во бањата
  •  Не содржи штетни состојки како бисфенол А (BPA), фталати или азо-боја