DR.WOLFF AKNEFUG OXID WASH 100g

985 ден

2 на залиха

Суспензија за чистење на кожа.

2 на залиха

Шифра: 988086 Категории: , Ознака:

Опис

Aknefug Oxid Wash, претставува ефикасен пилинг и антибактериска суспензија за употреба на кожата на лицето. Се користи кај средно до благо сериозни форми на acne vulgaris. Содржи како активна компонента Бензоил пероксид која спаѓа во групата на агенси против акни со антибактериски ефект, и е наменета за употреба на кожа.

Се нанесува двапати дневно, по две-три капки на претходно измиено и влажно лице. По две минути од нанесувањето, лицето темелно се мие со вода.