DUCRAY ANAPHASE+ SHAMPOO 200ML

1.125 ден

2 на залиха

Шампон против опаѓање на косата. 

2 на залиха

Шифра: 1430928 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Шампон против опаѓање на косата. 

Anaphase + шампон против опаѓање на косата. Ја зајакнува и ја ревитализира безживотната коса. Дополнување на третманите против опаѓање на косата.

Формулата содржи витамински комплекс (Б5, Б6 i Б8), кој нуди основни хранливи состојки неопходни за косата. Монолаурин ќе го забави опаѓањето на косата делувајќи на ензимите одговорни за опаѓање на косата. Може да се употребува како дополнителна терапија на Minoksidil