DUCRAY KELUAL DS CREAM 40ML

1.050 ден

Нема на залиха

Смирувачки крем за намалување на создавањето на лушпи

Нема на залиха

Шифра: 1430953 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Смирувачки крем за намалување на создавањето на лушпи

Го смирува црвенилото и иритацијата на кожата на главата, ги елиминира лушпите, го намалува бројот на рецидиви, може да се нанесува и на лице.

Кремот Kelual DS е специјално формулиран за иритирана кожа со локализирано црвенило и лушпи во помасните делови на лицето (зоната на носот, веѓите и линијата на косата). Формулата на кремот Kelual DS делува на сите знаци на масна кожа склона кон создавање на лушпи.

  • ß-глициретинска киселина и Alpha бисабололот делуваат смирувачки на иритацијата и црвенилото
  • Прочистувачкото дејство на пироктоноламинот го спречува намножувањето на Malessezia
  • Келуамидот и гуанидин-гликолатот заеднички ги отстрануваат наслагите од лушпите од површината на кожата (мртвите клетки)