EMBRYOLISSE – CC CREAM SPF20 30ML

1.735 ден

2 на залиха

CC крем за изедначен тон со заштитен фактор SPF20 

2 на залиха

Шифра: 1430978 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

CC крем за изедначен тон со заштитен фактор SPF20 

Матирачки корективен крем кој ги покрива неправилностите и обезбедува рамномерен ефект на кадифено мека кожа. Навлажнувачката формула се заснова на хијалуронска киселина и полисахариди. Неправилностите, фините линии и зголемените пори се покриени со пигментирани честички кои се прилагодуваат на секој тен на кожа. Минералните филтри штитат од УВА и УВБ зраци и придонесуваат за заштита од предвремено стареење. Универзална нијанса се прилагодува на секој тен на кожа.

Употреба: Нанесете на чиста и сува кожа самостојно или како дополнителна корективна нега што го придружува вашиот дневен крем. Лесната текстура е погодна и како основа за шминка. Прилагодено за сите типови на кожа.