EMBRYOLISSE – FIRMING-LIFTING CREAM 40ML

2.435 ден

1 на залиха

Зацврстувачки лифтинг крем 

1 на залиха

Шифра: 1433768 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Зацврстувачки лифтинг крем 

Кадифен крем од цвет од кенгурска шепа и дава волумен на кожата со константно корегирање на брчките и овозможува зацврстување на контурите. Делува на сите брчки и ги редефинира контурите на лицето. Кожата изгледа зацврстена, со подобрен тонус и еластичност. Изгледот е одморен. Волуменот на кожата е хармонизиран. Соодветно за чувствителна кожа. Главни активни состојки: хијалуронска киселина, екстракт од цвет од кенгурска шепа и масло од ноќниче.

Употреба: Нанесете наутро и навечер на чиста и сува кожа нежно масирајќи на цело лице и врат.