EMBRYOLISSE – LAIT CREME FLUIDE 500ML

1.405 ден

1 на залиха

Повеќенаменско хранливо млеко за лице и тело

1 на залиха

Шифра: 1430969 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Повеќенаменско хранливо млеко за лице и тело 

Лесна нега за интензивна хидратација и исхрана на кожата. Содржи хидратантни и хранливи состојки од природно потекло како шеа путер, алое вера, пчелин восок, протеини од соја, есенцијални масни киселини и витамини за интензивна нега. Делува хранливо, ја задржува влагата и ја штити кожата. Ја прави кожата свиленкаста и мека, текстурата е лесна и брзо се впива.

Употреба: Практичен повеќенаменски производ за лице и тело како дневна или ноќна нега. Нанесете на чиста и сува кожа. Може да се користи и за нега на кожа после сончање. Наменето за сите типови на кожа.