GALENIC – BEAUTE DE NUIT CHRONO-ACTIVE AQUA GEL 50 ML

3.742 ден

1 на залиха

Ја подмладува кожата и ја хидрира во тек на целата ноќ.

1 на залиха

Опис

Хроно-активен аква-гел. 

Ја подмладува кожата и ја хидрира во тек на целата ноќ. Овој свеж аква гел е вистинска ексклузивна формула со хроноактивно полнење во тек на ноќта. Во целосна синхронизација со ноќниот ритам на кожата, го стимулира природниот процес на обновување на клетките за да и даде ефект на свиленкаста нежност и мекост. Збогатен со хидратантен комплекс и концентрирана хијалуронска киселина која работи во совршен тандем  континуирано во текот на ноќта, ветува обновена кожа по будењето, совршена при допир. Наутро вашата кожа ќе биде мека, мазна, свежа и непрепознатливо сјајна.