LA ROCHE POSAY – ANTHELIOS HYDRATING LOTION SPF50+ 250ML

1.820 ден

2 на залиха

ХИДРАТАНТНО МЛЕКО ЗА ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ СПФ50+  250МЛ

2 на залиха

Опис

Хидратантно мелко за заштита од сонце СПФ50+

За чувствителна и сува кожа, без мирис, не остава бели траги на кожата, за лице и тело. Испитано под дерматолошки надзор за чувствителна кожа. Погодно за лица кои имаат алергија на сонце и за чивствителна кожа која не е толерантна на сонце.

Висока заштита од сонце и штетните УВА/УВБ зраци. Нанесете го производот на телото половина час пред изложување на сонце