LA ROCHE POSAY – ANTHELIOS UVMUNE 400 SPF50+ 50ML

1.495 ден

Нема на залиха

Хидратантна крема со исклучително висока заштита. Најефикасна заштита за ултра долги УВА зраци, со филтер MEXORIL 400. 

Нема на залиха

Опис

Хидратантна крема со исклучително висока заштита. Најефикасна заштита за ултра долги УВА зраци, со филтер MEXORIL 400. 

Штити од длабоко оштетување на ќелиите, отпорен на вода и пот, без парфем, висока толеранција. Помага во спречување на оксидативен стрес предизвикан од инфрацрвени зраци и загадување. Тестирано под дерматолошка контрола на чувствителна и реактивна кожа. Погодно за чувствителна и реактивна кожа и кожа склона кон алергија на сонце.