LA ROCHE POSAY – ANTHELIOS UVMUNE 400 SPF50+ TINTED FLUID 50ML

1.520 ден

Нема на залиха

Тониран флуид со многу висока заштита од сонце. 

Нема на залиха

Опис

Тониран флуид со многу висока заштита од сонце.

Заштита од сонце со филтер за ултрадолги УВА зраци. Многу отпорен на вода и пот. Наменет за чувствителна кожа. Формулиран за ограничување на иритацијата на очите. Многу висок степен на заштита од УВА/УВБ зрачење, хиперпигментација предизвикана од видлива светлина и оксидативен стрес, инфрацрвено зрачење и загадување. Погоден за чувствителна кожа и кожа нетолерантна на сонце.