LA ROCHE POSAY – CICAPLAST B5 SPRAY 100ML

1.040 ден

Нема на залиха

Смирувачки обовувачки концентриран спреј.

Нема на залиха

Шифра: 1430837 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Смирувачки обовувачки концентриран спреј.

Формулирано за ослабена, надразнета кожа. Ја обновува кожната бариера. Толеранција испитана на чувствителна кожа, под дерматолошка и офталмолошка контрола. Не суша, не содржи алкохол, без мириси. Прскајте од најмалку 15цм оддалеченост. Наменето за лице и тело. За возрасни и деца. Затворете очи и уста во текот на употреба. Не вдишувајте. Избришете го вишокот од производот од очите и устата. Во случај на непријатност во очите веднаш исплакнете со вода и избегнувајте користење подоцна.