LA ROCHE POSAY – EAU MICELLAIRE REACTIVE 400ML

1.280 ден

3 на залиха

Мицеларна вода за реактивна кожа

3 на залиха

Шифра: 1431762 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Мицеларна вода за реактивна кожа

Совршено отстранува шминка од чувствителна кожа на лицето, очите и усните, земајќи ја во предвид нејзината физиолошка рамнотежа. Ја остава кожата чиста без да се исуши. Против чувство на затегнатост, црвенило и против чувство на горење односно печење на кожата. На кожата и дава чувство на пријатност. Силно хидрира. Не содржи сапуни, вештачки бои, алкохол и парабени.

Употреба: Да се нанесе со памучна вата на лицето, очите и усните. Без плакнење. Само за надворешна употреба.

Состав: AQUA / WATER, GLYCERIN, PEG-7 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, POLOXAMER 124, POLOXAMER 184, PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, POLYSORBATE 80, DISODIUM EDTA, BHT, MYRTRIMONIUM BROMIDE