LA ROCHE POSAY – EAU MICELLAIRE SENSITIVE 400ML

1.280 ден

5 на залиха

Мицеларна вода за чувствителна кожа

5 на залиха

Опис

Мицеларна вода за чувствителна кожа

Совршено отстранува шминка и нечистотии од чувствителна кожа на лицето, очите и усните, земајќи ја во предвид нејзината физиолошка рамнотежа.Ја остава кожата чиста без да се исуши. Овозможува чувство на свежина. Без сапун. Без вештачки бои. Без алкохол. Без парабени.

Употреба: Да се нанесе со памучна вата на лицето, очите и усните. Без плакнење. Само за надворешна употреба.

Состав: AQUA / WATER, PEG-7 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, POLOXAMER 124, POLOXAMER 184, PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, GLYCERIN, POLYSORBATE 80, DISODIUM EDTA, BHT, MYRTRIMONIUM BROMIDE, PARFUM / FRAGRANCE