LA ROCHE POSAY – EFFACLAR DUO + SPF30 40ML

1.750 ден

5 на залиха

Нега на кожа склона кон неправилности и акни со заштитен фактор 30+

5 на залиха

Шифра: 1430453 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Нега на кожа склона кон неправилности и акни со заштитен фактор 30+

Корективна нега која ти отпушта порите. Против неправилности и флеки на кожата. Мрсна кожа склона кон посилно изразени неправилности и флеки. Кај секојдневната изложеност на УВ зраци и загадување од околината, неправилностите можат да се влошат и да доведат до хиперпигментација (црвени или кафени флеки). Формула со активни состојки против неправилности, збогатена со XL-PROTECT технологија против UVA, UVB зрачења и загадување од околината.

Употреба: Нанесете наутро на целото лице после претходното темелно чистење на кожата со EFFACLAR гелот.

Состав: AQUA / WATER , OCTOCRYLENE , GLYCERIN , HOMOSALATE , ETHYLHEXYL SALICYLATE , ALCOHOL , DENAT. , NIACINAMIDE , BUTYL , METHOXYDI B E NZOYLMETHANE , DIMETHICONE , SORBITAN STEARATE
, SILICA , ISOPROPYL LAUROYL , SARCOSINATE , STYRENE/ACRYLATES