LA ROCHE POSAY – EFFACLAR H ISO-BIOME KREM 40ML

1.705 ден

4 на залиха

За чувствителна кожа која е ослабена со третмани кои ја сушат кожата. Погодно и за кожа склона кон акни.

4 на залиха

Шифра: 1432781 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

За чувствителна кожа која е ослабена со третмани кои ја сушат кожата. Погодно и за кожа склона кон акни.

  • Многу смирувачка хидратантна нега против неправилности
  • Со термална вода La Roche Posay

Иновација: Aqua Posae Philiformis, единствена пробиотичка био маса од La Roche Posay – а позната по особини за зајакнување на бариерата на кожата, дел е од нежна формула која има физиолошка pH вредност.

Резултати: Моментално кожата е во голема мера смирена и хидрирана во текот на 48 часа. Ја обновува бариерата на кожата и намалува црвенило кое е поврзано со сувоста на кожата.

Неправилностите помалку се појавуваат. Појава на акни (-49%)*, митесери (-16%)* и намалени се трагите од неправилностите.

*Клинички резултати 43 испитаника, нанесување 2 пати дневно.

Текстура: немасна, нелеплива, некомедогена формула. Тестирано под дерматолошка контрола во комбинација со третмани кои многу ја сушат кожата.