LA ROCHE POSAY – EFFACLAR H KREM 40ML

1.230 ден

Нема на залиха

Смирувачка хидратантна нега за масна кожа

Нема на залиха

Шифра: 1428102 Категории: , Ознаки: , , ,

Опис

Смирувачка хидратантна нега за масна кожа

Ја хидрира мрсната кожа ослабена со исушувачки терапии. Мрсна кожа ослабена со исушувачки производи за нега. EFFACLAR H ја хидрира мрсната кожа ослабена со исушувачки производи за нега на кожата. Исто така, ги враќа липидите на кожата, го обновува заштитниот хидролипиден слој и го содржи патентираниот Ceramide 5 кој ги обновува функциите на бариерата на кожата. Го враќа чувството на пријатност и мекост. Формула богата со термална вода на La Roche-Posay и бисаболол кои ја смируваат иритацијата и црвенилото.

Употреба: Да се нанесува наутро и навечер после чистење на кожата и сушење со крпа. Некомедогено.

Состав: AQUA / WATER , SQUALANE , GLYCERIN , DIMETHICONE , PROPYLENE GLYCOL , BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER , CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE , PEG-100 STEARATE , GLYCERYL STEARATE , PEG-20 STEARATE , BISABOLOL , CARBOMER , TRIETHANOLAMINE , AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYLTAURAMIDE / AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE , HYDROXYPALMITOYL SPHINGANINE , TETRASODIUM EDTA , XANTHAN GUM , CETYL ALCOHOL , TOCOPHEROL , SODIUM BENZOATE , CAPRYLYL GLYCOL , PARFUM / FRAGRANCE