LA ROCHE POSAY – EFFACLAR ULTRA EAU MICELLAIRE 200ML

850 ден

3 на залиха

Мицеларна вода за масна и чувствителна кожа

3 на залиха

Опис

Мицеларна вода за масна и чувствителна кожа

EFFACLAR Мицеларна вода за чистење, нежно ја чисти кожата благодарение на средствата за чистење кои ја почитуваат чувствителната кожа. Ги отстранува нечистотиите и вишокот на себум, додека ја остава кожата чиста и свежа. Со смирувачка термална изворска вода на La Roche-Posay која делува против иритации – pH 5,5 – Без сапун – без алкохол – без вештачки бои – без парабени. Нечистотиите и вишокот на себум се отстранети од кожата за свежо чувство на чиста кожа.

Употреба: Да се нанесува наутро и/или вечер на лицето. Истурете на памучна вата од мицеларната вода за чистење и исчистете го лицето и вратот. Нежно исушете ја кожата со чиста крпа или памучна вата.

Состав: AQUA / WATER, HEXYLENE GLYCOL, GLYCERIN, POLOXAMER 188, ZINC PCA, SODIUM LACTATE, DISODIUM COCOAMPHODIACETATE, DISODIUM EDTA
CITRIC ACID, DIHYDROCHOLETH-30, IODOPROPYNYL BUTYLCARBAMATE, POLYAMINOPROPYL BIGUANIDE